Kallid progesteroonid 20.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kui arst kirjutab mulle retsepti Crinone'le, kas võin siis apteegist küsida selle retseptiga odavamat progesterooni varianti, kasvõi süste? Palun vastake ausalt: kas Teie arvates paljud arstid töötavad ravimifirmade käsilastena?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Millise ravi määrab Teile raviarst, kas Ta lubab seda asendada, see on ikka Teie ja arsti vaheline probleem, mille saab lahendada usaldusliku suhte korral.
Kui retseptil on on märge "mitte asendada", siis apteek asendada ei tohi. Asendus tuleks kõne alla selle märkuse puudumisel ja kui on täpne analoog anda. Crinone minu teada seda ei ole.
Crinone puudub praegu Eesti ravimiregistrist. Kahjuks pole tal seetõttu ka soodustust. Seda tuuakse sisse raviarsti taotluse alusel ja see on doseeritud vaginaalne geel, mis sisaldab progesterooni. Selle süstidega asendamiseks apteegil õigus puudub.
Mõned arstid võivad olla tõesti mõne ravimifirmaga koostöös, mis ei tähenda seda, et määratakse vale või ebaefektiivne ravi.

Edu soovides,
Kalle Kurvits