melatoniin 18.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kust saab sellist ravimit osta(mis riigist) ja kas see on Eestis lubatud?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Melatoniin ravimpreparaadina oli Eestis müügil veel paar tagasi, 1,5mg tablett oli käsimüügis ja 3mg retseptiga. Nüüd ei ole seda enam müügil, kuna Ravimiametis ei ole registreeritud. Küllap on sellel omad põhjused. Muu maailm elas aga mõned aastad tagasi üle tõelise melatoniinibuumi.
Nüüd tundub vaimustus möödumas ja pakkujad on veel internetikataloogid, mis müüvad kõike-kõike.
Vene, Saksa, Soome apteekide internetilehtedel ma seda ei leidnud.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits