naistepuna võrdlus saiaga 15.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere,

imestasin väga teie vastust, kus vastates küsimusele, kas naistepunapreparaati raseduse ajal on ohutu kasutada, mainisite, et räägite, nagu oleks tegu saiaga. minule kättesaadavate infoallikate kohaselt on saia näol tegemist rafineeritud valge jahuga, milles toitaineid on väga vähe. samuti sisaldab see pärmi, valge jahu ja pärm koos aga on suurepäraseks partneriks pärmseenele, mille vohamisne aga on naiste seas suureks probleemiks. sai on seega ilmselgelt kahjulik ja ebatervislik.
usun, et naistepuna on seda tükk maad vähem.

parimat,
mittesaiasõber

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lugege palun veelkord läbi nii see küsimus kui ka minu vastus sellele. Kopeerin need siia, et lihtsam oleks.

Küsimus:
Olen umbes pool aastat kannatanud ärevushäire all, abi olen saanud Cesradystonist. Nüüd olen 5-t kuud rase. Olen vahetevahel Cesradystoni edasi võtnud. Kas see ohustab minu rasedust kuidagi, kuigi tegemist on ju naistepunaga.

Ette tänades Mari

Vastab: Kalle Kurvits, proviisor, Tartu Uus Apteek

Tere,

Ütlete, nagu oleks tegemist saiaga?
Naistepuna on ravimtaim, mitte toiduaine. Ravimtaimedel on ravitoime ja see saavutatakse taimedes sisalduvate bioloogiliselt aktiivsete ainete abil, millede seas on ka palju selliseid, mida rase ei peaks tarvitama. Vigala Sass ütleb siinsamas kliinik.ee-s, et taimed on üldiselt väga mürgised.
Kas ja kui ohutu on naistepuna rasedusele, seda ei söanda keegi öelda, sest ohutuse kinnitamiseks puudub piisav kogemus.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits