Tere 15.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on küsimus, et kuna ma alustasin esimest korda rasestumisvastaste tabletide (Gracial) võtmist ja seal oli pakendi juhises kirjutatud, et neid ei tohiks teiste ravimitega koos võtta. Kas ma ei tohi võtta siis ka kurguvalu rohtusid ja Magne B6 tablette ja Echinacea- ratiopharm tablette mis on mõeldud immuunsüsteemi tugevdamiseks. Kas Graciali võtmise ajal on lubatud valuvaigistid näiteks analgin+ aspiriin?
Ette tänades Kertu

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mina küll midagi sellist välja ei loe.
(Kui loete lõiku "Alustades esimest GRACIAL'i pakki. Kui Te praegusel hetkel tablette ei tarvita", siis siin mõeldakse just rasestumisvastaseid tablette.)

Lõpupoole on kirjas:
"... Te peate konsulteerima arstiga järgmistel juhtudel:
... 3. Kui Te plaanite hakata kasutama mõningaid ravimeid, nagu näiteks krambivastased preparaadid, barbituraadid, antibiootikumid (näiteks tetratsükliinid, rifampitsiin jt.), aktiivsüsi ja lahtistid."

Edu soovides,
Kalle Kurvits