Centrum multivitamiinid 13.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

minu mees hakkas tarvitama Centrum multivitamiini tablette ja alati kui ta seda hommikul võtab, on tal lõunaajaks paha olla, kuidagi nõrk tunne. Nädal aega ei taibanud, milles asi ja siis nüüd kahtlustame seda multivitamiini. Kas see viitab sellele, et ta ei talu sealt mõnda ainet? Kuidas saab kindlaks teha, mida ta sealt ei talu? Oskate Te öelda, mis aine seal võib sellist reaktsiooni tekitada(võibolla on seda paljudel olnud) või on see igaühe puhiul kka individuaalne. Kas on mingeid multivitamiine, mis ei kutsu esile selliseid hädasid. Vitamiine aga peaks sööma, sest toitub üsna ebatervislikult ja 2 korda päevas.

Ette tänades,
Liisi

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Multivitamiinides on tõesti hulgaliselt komponente ja iga inimene ei pruugi kõiki neid ühtviisi taluda. Nende ükshaaval väljaselgitamine on pikk, tüütu ja kallis lõbu.
Lahendus on lihtne, lõpetage selle vitamiini kasutamine.
Parem on toituda tervislikumalt. Vitamiinide lisamine ebatervislikule toitumisele ei muuda seda tervislikuks.
Kui ilma ei saa, kasutage mõnda teist vitamiini. Sagedamini põhjustavad kõrvalnähte B-grupi vitamiinid.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits