antibiootikumid 12.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Palun öelge kas antibiootikumide(duracef) kasutamise aegselt ei ole soovitav alkoholi ka vähesel määral tarvitada?
Kui jah siis miks? Mis on krvalmõjudeks?

Aitäh, Mari.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõepoolest ei ole antibiootikumide ajal soovitatav alkoholi tarvitamine. Alkoholi tarvitamine ei ole ju soovitatav üleüldse.
Paljudel ravimitel on võimalikud ebasoovitavad kõrvaltoimed, mis õnneks esinevad harva. Kuigi vähese alkoholi otsene mõju ei pruugi vahel märkimisväärne olla (ka Duracefi puhul seda ei mainita), jääb ometi risk, et alkoholi mõjul avalduvad ravimite ebasoovitatavad kõrvaltoimed sagedamini ja võimendunult.
Parem hoiduda ravi ajal alkoholi tarbimisest, aga otsus on teie enda teha.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits