Bisacodyl 09.07.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on krooniline kõhukinnisus. Toitun küll väga valitult ( teraleib, juurviljad, kanaliha jm ), kuid kõht käib läbi iga 4-5 päeva tagant suurte valudega. Arst ütles, et ilmselt on jämesoole seinad loiud ja määras raviks Bisacodyl´i, mis "annab sooleseinale jõudu ja millest sõtluvust ei teki". Ostes rohu, nägin infolehel, et seda tohib kasutada vaid lühiajaliselt ja pikaajalisel kasutamisel võib tekkida sooleloidus. Mida ma nüüd siis teen? Mul on neid tablette nüüd 2 karpi ´a 20 tabletti. Kas võtta või mitte?

Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selle 2 karbi Bisacodili söömine ei tekita küll sõltuvust, inimesed tarvitavad seda pidevalt.

Ise pean tunduvalt paremaks Guttalaxi. Nende tilkade toimel väheneb vee tagasiimendumine soolest, soolesisu on mahukas ja märg ning hädalkäimine kerge. Täidetud sool on ise piisav ärritaja.

Ka toidus tuleb suurendada veelgi ballastainete osa, teraleib on liiga toitev ja kuiv. Sööge rohkem õunu, kapsast, väga hea on ploomimehu. Vältige ube.

Kalle Kurvits