xanax 26.01.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Tarvitan aeg ajalt ravimit xanax. Kui rasestun, kas on see rohi ohtlik loote arengule?

Tänades

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Analoogiliselt teiste bensodiasepiinide klassi kuuluvate ühenditega võib XANAX tekitada kaasasündinud väärarendeid, kui preparaati tarbitakse raseduse esimese kolme kuu (esimese trimestri) jooksul. Patsienti tuleb informeerida võimalikust riskist lootele, kui patsient on kasutanud raseduse jooksul XANAX või kui ta on rasestunud preparaadi kasutamise ajal. Kuna preparaadi kasutamine on edasilükatav, tuleb selle tarvitamisest alati hoiduda esimese trimestri jooksul.

Kui tahate rasestuda, tuleb Xanax ära jätta.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits