Fromilidi/Orungal 08.01.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Arst kirjutas välja Fromilidi tbl (ei ole veel võtma hakanud), paar päeva tagasi lõpetasin Orungali tbl võtmise.Orungali infolehel on kirjas, et neid kahte ravimit ei ole soovitav koos tarvitada. Kas ma peaksin laskma arstil teised antibiootikumid välja kirjutada. Orungali ma enam ei võta.

Vastuse eest ette tänades

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Milles küsimus, ise ju ütlete, et te Orungali enam ei võta, seega ei tarvita te ju neid kahte ravimit koos.

Teiseks, Pharmaca Estica ütleb nii:
"Kuna itrakonasool metaboliseeritakse peamiselt tsütokroom P4503A vahendusel, siis vastavate isoensüümide tugevad inhibiitorid, nagu ritonaviir, indinaviir, klaritromütsiin ja erütromütsiin võivad suurendada itrakonasooli biosaadavust. ..."

Mulle kättesaadava pakendi (Orungal caps 100MG N28) infolehel ei ole öeldud, et neid ei tohi koos tarvitada, vaid:
"Teatud ravimite manustamisel koos ORUNGALiga võib olla vajalik nende ravimite või ORUNGALi annuse muutmine. Nendeks ravimiteks on näiteks:
- antibiootikumid klaritromütsiin ja erütromütsiin; ...."
ja lõigu lõpus:
"Kui kasutate mõnda neist ravimitest, siis palun pidage selles osas nõu oma arstiga"

Ka mul ei saa olla teistugust soovitust,

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits