narkootiline aine v ravim v erguti 03.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
kas Te oskaksite mind juhatada ametliku allikani, kust ma saaksin selgust järgmises küsimuses ja vajadusel sellele viidata oma akadeemilises töös:
Seaduses sätestatakse, et narkootilise aine tarvitamine ilma arsti ettekirjutuseta on keelatud. Loogiliselt eeldan, et arsti ettekirjutatud narkootikum saab olla ainult ravim. Mul siinkohal aga vaja teada, kas on ravimeid või aineid, mida arst võib määrata, mis on narkootilised aineid ja mida nimetatakse ergutiteks? Ja millised need ravimid on?
Ette tänades,
Felor

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Enamus arsti ettekirjutatud narkootikume on valuvaigistid. Nende üledoseerimine võib anda ergutava efekti, joobe või lõppeda kurvemalt.
Seetõttu ei pea ma avalikku infojagamist siinkohal õigeks.
Piisavalt infot leiate iseseisvalt kui omate surfamisokust internetis. Kriitiline meel kulub ka ära, sest mitte iga jutt ei vasta tõele.
Alustada võiksite vastava seaduse (vastab tõele) lugemisest aadressil:
http://www.sam.ee/parem.aw?section=844
Ka farmakoloogiaõpik on vabalt raamatukogus saada.

Edu soovides,
Kalle Kurvits