Uinumine 07.06.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Austatud prov. Kurvits

Viimasel ajal on suhteliselt palju räägitud melatoniinist, mis soodustab uinumist.

USA-s peaks preparaat olema käsimüügis. Kas Eestis on seda saadaval? Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Eestis on melatoniin tunnistatud retseptiravimiks kõikides doosides ja oli ka 2 aastat tagasi müügil. Tollal lubati registreerimata ravimite müüki. Kuna aga melatoniin on siiani registreerimata (tootja mure), siis Ravimiamet ei anna enam selle sissetoomiseks luba.

Kalle Kurvits