merehaigus ja rasedus 21.11.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Kas Te võiksite midagi tõhusat soovitada merehaiguse vastu. Olen umbes teist kuud rase.
Kas ingveri tablettide võtmine on kahjutu?

Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ingverit võite kasutada. Apteegis on MUSTIKA - INGVERI - TAMMEKOORE tabletid N50.
Koostis: lüofiliseeritud mustikad, jahvatatud tammekoor, ingveri pulber, muskaatpähkli pulber, fruktoos, magneesium stearaat.
Tabletid on mõeldud merehaiguse ja kergemate kõhuvaevuste leevendamiseks.
Võetakse sisse 1 tablett enne reisi või vastavalt vajadusele, kuid mitte rohkem
kui 4 tabletti päevas.
Tugevamatest on kasutusel retseptiravim metoklopramiid, selle määrab arst ja esimesl kolmel raseduskuul seda kasutada ei tohi.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits