Dalacin ja Tiberal 03.06.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Perearst kirjutas mulle bakteriaalse vaginoosi vastu Dalacin kreemi ja Tiberal 500 mg tablette. Öelge palun, kas Tiberal on antibiootikum ning kas selle kasutamine vähendab antibeebipillide toimet nagu üldjuhul antibiootikumid teevad? Palju maksavad mõlemad ravimid 50% soodustuse korral? Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tiberal (ornidasool) ei ole antibiootikum, on antimikroobne aine, sarnane metronidasoolile. Küll aga on antibiootikum Dalacin, see aga on määratud teile vaginaalselt, st. teie kardetav kõrvaltoime on ehk väiksem.

Dalacin maksab 240.85, teie tasute 240.85-50/2+50, seega 147.95. Tiberal maksab 164.10, teie tasute 107.10.

50EEK on 50% soodustuse puhul patsiendi omavastutus, pooleks läheb summa üle selle. Seda 50EEK ei saa apteek omale, lihtsalt haigekassa maksab sellevõrra apteegile väehm.

Kalle Kurvits