Tramadol 28.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27-aastane naisterahvas. Umbes paari nädala eest hakkas mul selg valutama, valu lõi esialgu vasakusse tuharasse ning nüüdseks on jõudnus juba sääremarjani välja. Valu on väga tugev, krambitaoline. Närviarst kirjutas mulle välja valuvaigistina Tramadoli. Ravimit olen seda tarvitanud 4 päeva, olenevalt valust kuni 6 kapslit ööpäevas. Neurokirurgi vastuvõtule on mul aeg alles pooleteise nädala pärast, seega valu leevendamiseks pean kasutama sinnani Tramadoli.

Kas Tramadoli kasutamine võib halvasti mõjuda minu tervisele?

Ravimi kõrvaltoimetest olen siiani tundnud uimasust ja iiveldust.

Ette tänades,

Anneli

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah tõesti, kõrvaltoimetena võivad esineda higistamine, pearinglus, iiveldus, oksendamine ja väsimus. Kõik see ja ka muu oluline on kirjas eestikeelses kasutusjuhendis, mis peab olema ravimiga kaasas.

Tuleb otsustada, mis on olulisem, kas valu vaigistamisest saadav leevendus, või kõrvaltoimete oht. Nii on kõikide ravimitega.

Kalle Kurvits