Claritini tabletid raseduse ajal 24.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas raseduse(praegu 25.nädal)ajal võib õietolmuallergia korral kasutada Claritini tablette?

Kui ei siis mida?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Clarityni kasutusjuhend ütleb: Raseduse esimesel trimestril ei ole soovitatav Clarityni kasutada. Seega on see aeg teil läbi ja oht väiksem. Täna saadaolevatest alternatiividest tundub see sobivaim.

Siiski ei võta ükski ravimitootja (ka arst ja apteeker) endale täit vastutust raseduse ja imetamise puhul. Enamus ravimeid sisaldab ka hoiatuse: 'Ravimi ohutus raseduse ja rinnaga toitmise ajal ei ole piisavalt tõestatud. Sellest tulenevalt võib ravimit kasutada vaid juhul kui ravist loodetav kasu ületab võimaliku ohu lootele või vastsündinule. Ravi vajadusel imetamise perioodil tuleb kas lõpetada rinnaga toitmine või ravimit mitte manustada.'

Kalle Kurvits