Vitamiinide omastamine 21.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen lugenud, et organism ei taha omastada vitamiinpreparaate koos kohvi

või teega. Kas toimet vähendavad ka roheline tee ja taimeteed (kibuvitsatee,

hibisk, egiptuse karkade jne)?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Üsna küsitava praktilise tähendusega probleem minu arust. Mida iganes miski asja kohta arvatakse, ei maksa väga tõsiselt võtta. Kui hakata kõiki vitamiinide, toitude jms. vastasmõjusid analüüsima ja arvestama, jääks nälga. Ja kuipalju mõjutaks selline 'teadus' teie võimalusi toidusedeli koostamisel.

Küll on on osa vitamiine kuumuse käes ebapüsivad (C).

Soovitan mitte murda pead selle kallal ja elust rõõmu tunda nautides tasakaalustatud toitu vitamiinpreparaatide asemel. Kohvi ja tee mõõdukas tarbimine ei ohusta kindlasti teie vitamiinivarusid.

Kalle Kurvits