ravimi asendamine 15.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Palun soovitage midagi samatoimelist eleuterokokiga,mida on võimalik kasvatada ka Eestimaal.

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Küsimuse pealkirjast lähtuvat "ravimi asendamine" pole vaja teha, kuna eleuterokokk on apteekides saadaval ja isegi mitmes ravimvormis-vedelekstrakt, siirup. Kindlasti on võimalik kasvuhoones kasvatada ka eleuterokokki..

Eestimaal kasvab aga kuldjuur. Kuljuur on ergutav, väsimust ja nõrkusetunnet peletav, töö- ja suguvõimet suurendav vahend. Tarvitatakse pärast ägedaid ja kroonilisi haigusi, neuroosi, madala vererõhu ja impotentsi korral.

Valmisdroogina võib leida ka apteegist, tootjateks Kubja Ürditalu või Absint (samuti kodumaine tootja). Kahjuks on läinudaastane varu otsas ja uut veel pole.

Soovitan kasvatamise kohta pärida infot Kubja Ürditalust. Nende e-mail on: droog@hot.ee.

Palju tervisi,

Kalle Kurvits