toidulisandid, vitamiinid 08.08.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mulle soovitatid hiljuti firma GNLD preparaate - looduslikku E vitamiini, toidulisandit formula ja all C vitamiini.
Kas nimetatud firma tooted on Eesti tervisekaitseameti poolt saanud heakskiidu. Kas nende ainete tarvitamisel ei või ilmneda kõrvalmõjusid?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

GNLD tooteid müüakse võrkturunduse meetodil(kotist otse) mitteprofessionaalide poolt. Apteekides neid ei ole, seetõttu ei saa ka registreerimise koha pealt midagi öelda. Kindel on, et kasutatakse inimeste teadmatust ja väidetakse, et nende tooted on paremad, looduslikumad jms. kui apteegis müüdav. Ei ole küll, kallimad aga tunduvalt. Ja kaevata pole pärast kuhugi.

Kainet meelt soovides,
Kalle Kurvits