MAGNESAN tabletid 11.07.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Palun kirjutage lähemalt MAGNESANI tablettidest. Kas neid võib kasutada profülaktika mõttes(südamelihasele kasulik,tugevdab südant jne) või peab neid tarvitama ainult teatud näidustustel.Kas võib tarvitada ka juhul kui esinevad aeg-ajalt mõned ekstrasüstolid?
Kas on ka olulisi kõrvaltoimeid?Kas ei mõjuta vererõhku(näiteks RR tõus)?
Küsimusi sai küll palju,aga loodan infot ikka saada.Aastaid on mul 40 tuuris.

Kõige paremat! Ene

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Magnesani info ei kirjelda ebasoovitatavaid kõrvaltoimeid ja vastunäidustusi. Tegemist ei ole ka ravimi vaid toidulisandiga. Ilma tarviduseta pole siiski vaja sisse süüa.

Magneesiumil on organismis tähtsus energeetikas, ainevahetuses, lihaste ja südame töös, stressi vältimisel. Vajadus on 300 - 500 mg päevas, põhilised allikad on rohelised taimed, teravili, köögivili, pähklid, piim, juust , munad, banaan.
Vaegusele on iseloomulik lihaskrampide teke (sääres, reies, jalatalla lihastes, varvastes), lihasvärin, jäsemete tuimus, silmade tõmblemine, närvilisus, südame rütmihäired. Magneesiumi kadu esineb ka tugeva kehalise pingutuse korral ning kiirel kehakaalu langetamisel. Tuleb meeles pidada ka seda, et magneesiumi imendumist pärsivad kaltsium, raud, fosfor, valk, alkohol, kiudaineterikas toit.

Järeldusi tehke iseseisvalt.

Tugevat tervist ja kainet meelt soovides,
Kalle Kurvits