päevitus karoteenitablettidest 04.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Kas karoteeni (porgandiekstrakti) sisaldavad päevitumise soodustamiseks mõeldud tabletid tõesti annavad tulemust või oleks nende kasutamine mõttetu üritus? Ja kui pika aja jooksul oleks tulemust oodata? Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Porgandis sisalduv betakaroteen on kasutusel ka toiduvärvina. See kuhjub ohtral porgandisöömisel nahas ja annabki päevitusesarnase jume. Betakaroteen muutub vitamiin A-ks ja värvus kaob. A-vitamiin on kasulik veel silmadele.

Kõige õigem on saavutada tõeline päevitus. Milla siis veel kui mitte praegu?

Kalle Kurvits