antidepressandid 12.06.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, olen juba pikemat aega olnud depressioonis, pinge tõttu (käin väikese lapse kõrvalt ülikoolis ja ka kodused tööd vaja ära teha). Läksin siis lõpuks oma rajooni polikliinikusse psühhiaatri juurde. Psühhiaater aga on venelane, ta saab enam vähem eesti keelest aru, kuid räägib küll eesti keelt niimoodi, et minul on teda raske mõista. Ise ma vene keelt ei oska. Nüüd siis küsimus, mida tahtsin küsida, ta kirjutas mulle välja Effexor tabletid. Tarvitasin need ära ja need aitasid tõesti. Kuid peale kolmandat korda enam tagasi ei tahtnud minna, sellel polnud tema puuduliku keeleoskamise tõttu lihtsalt mingit mõtet. Leidsin apteegi, kust on võimalik osta ka ilma retseptita antidepressante, ostsin sealt tabletid nimega Noritren(kuna Effeksori seal ei müüdud). Kas ma võiksin nende tablettidega kuuri jätkata? Ja kui need on nõrgemad, kas siis tuleks rohkem kui üks tablett võtta?
Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See mida kirjeldate, on absoluutselt väär tegutsemine nii selle apteegi kui ka Teie enda poolt.
Soovitan mitte tarvitada retseptiravimeid ilma arsti juhendita.
Samas on igal ravimil kaasas eestikeelne kasutusjuhend ja kui keegi peab ennast arstist targemaks (näiteks see apteeker, kes müüs ravimi retseptita), siis las ka selgitab raviskeemi ja vastutab ise.
Ravimiinfo ise ei ole mingi saladus, selle leiab aadressilt:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=9648

Hea nõu oleks: leidke teine arst.

Parimat soovides,
Kalle Kurvits