Rhinocort Aqua 28.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, olen pikemat aega hädas kinnise ninaga, nüüd on sellega kaasnenud ka kõrva lukustumine sisse hingamisel. Arst määras Rhinocort´i, kuna nina limaskest pidi olema turses. Olen juba ühe pudeli ära tarvitanud (alustasin dets 2002), nüüd mai lõpus ostsin uue pudeli. Kas sellest rohust võib jääda sõltuvusse (on ju tegu siiski hormooniga) ja kas selle rohu tarvitamisega võib kaasneda ka kehakaalu tõus?
Ette tänulik Nuuskmõmmik

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimiga kaasaolev info peaks vastama kõgile teie küsimustele. Seda võite lugeda ka aadressilt:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=3922

Muuhulgas on ka kirjas, et kestva ravi korral tuleb ninaõõnt regulaarselt iga 6 kuu järel kontrollida. Seega võib ravi ise kesta tunduvalt pikemalt kui 6 kuud.
Allergiliste haiguste ravi ei annagi lõplikku tulemust vaid ainult seisundi kergendamist. Kui allergeen esineb sessoonselt, siis vahepeal tunnete ennast tervena, kuni järgmise kokkupuuteni allergeeniga.
Veel on öeldud, et budesoniid on tugeva lokaalse põletikuvastase toimega glükokortikosteroid, seega ei imendu verre ja sellist sõltuvust nagu kardate, see ilmselt ei tekita. Ja kust võtate, et hormoon tekitab sõltuvust?

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits