Coordinax 16.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olev 18-aastane neiu ja kannatan pidevate kõhuvalude ja oksendamishoogude all.Ainus rohi, mis mind aitab on Coordinax, olen aga kuulnud, et sellel on ohtlikud kõrvalmõjud. Kas see vastab tõele?Millised need on?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kuidas võtta. Kui tarvitada ravimit tootja kasutusjuhendi järgi, siis peab see olema ohutu. Sama ainega ravimit on tõepoolest kasutatud ka teistel näidustustel ja annustes USA-s ja saadud ebasoovitatavaid kõrvaltoimeid.
Ravimi kasutusjuhend ütleb:
COORDINAX'i soovitud farmakoloogilise toimega võivad kaasneda mööduvad soolespasmid, korinad ja kõhulahtisus. 20 mg ravimi korraga sissevõtmisel on tekkinud tõsised soolespasmid, sel puhul soovitatakse annus jaotada kahele korrale. Kui kõhulahtisus ilmneb väikelastel või alaealistel, tuleb annust vähendada.
Mõnel korral on kirjeldatud ülitundlikkuse juhte, nõrka mööduvat peavalu või -ringlust ja annusest sõltuvalt urineerimissageduse suurenemist.
Üksikjuhtudel on kirjeldatud mööduvaid maksafunktsioonide häireid koos sapipaisuga või ilma selleta. On esinenud günekomastia ja galaktorröa juhte, kuid väga arvukate andmete kohaselt nende esinemissagedus ei ületa