Südamehaiguste ravi 13.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Millised on enamlevinud südamehaiguste ravivõimalused, sagedamalt kasutatavate ravimite nimed ning toimeained?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Südamehaiguste ravi on niivõrd lai teema, et seda siin käsitleda ei ole võimalik. Meditsiiniharu, mis sellega tegeleb, nimetatakse kardioloogiaks. See on teadus, mida arst õpib aastaid. Ka vastava ravi määramine või selle kirjeldamine on kardioloogi pärusmaa ja vaevalt hakkab keegi teile seda teadust lühivastuse formaadis ümber jutustama. Asi käib ikka nii, et panete end arsti vastuvõtule ja tema otsustab kas ja millist ravi vajate.
Kui huvi on aga teoreetiline, siis saab selle materjali internetist üsna lihtsalt kätte.
Farmakoloogilis-terapeutiliselt on südame-veresoonkonna ravimid grupis C. Iseseisvaks tutvumiseks võite aadressil http://www.magnum.ee/est/hind.htm avanevasse otsingusse lahtrisse ATC sisestada tähe C ja vajutada OTSI ning leiategi üle 300 nimetuse. Nimetusel klikkides avaneb ka info.

Jõudu soovides,
Kalle Kurvits