Diabeet 28.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !

Sooviksin väga teada, et kas ei ole juba leiutatud ravimit või seadet, mis reguleeriks automaatselt veresuhkru taset ? Kas on üldse viimasel ajal kuulda olnud mingistki läbimurdest selles vallas ?

Teie vastust ootama jäädes,
Peeter, 23

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

On olemas insuliinipump. Väike seade, mis doseerib iga tund etteantud ühikud basaalinsuliini (nõel on pidevalt sees). Seadmel ei ole veresuhkru määramise ja selle arvestamise võimalust. Seega tuleb enamasti veel süstida suuremate kõikumiste vältimiseks. Seadme hind on üle 60 000EEK ja hooldus kallis. Insuliin peab olema eriline, kõrgema kontsentratsiooniga. Haigekaasa seda ei kompenseeri.
Praegu on seisukoht, et sarnase imeseadme, nagu sooviksite, valmistamine ja kasutamine ei ole otstarbekas.

Kalle Kurvits