Must pässik ja ravimid 23.06.19 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Paar aastat tagasi oli minu isal müokardiinfarkt, millest tulenevalt peab ta igapäevaselt võtma erinevaid ravimeid (hjertemagnyl 75mg, betaloc zok 25mg, canocord 16mg, pantoprazole mepha 20mg). See aga omakorda on kehvalt mõjunud tema maole. Ta on käinud ka erinevate arstide juures, kes aga mingit tõsisemat probleemi tuvastanud ei ole.
Viimasel ajal olen aga palju kuulnud ja leidnud infot, et must pässik pidavat samuti maole turgutavalt mõjuma ja paljude inimeste tervist on see parandanud. Seega uurin, kas oskate öelda ega sel just eelmainitud ravimite suhtes vastunäidustusi ei ole.

Ette tänades

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Mao kaitseks ongi nende tablettide hulgas pantoprasool.
Võiks paluda arsti vahetada see mõne teise vastu
Mustal pässikul võib paljude imeomaduste seas ka see olla, ei saa vastu vaielda.
Mis kellelegi päriselt sobib, ei saa enne teada kui pole ära proovinud. Pole kindel tõesti et see ise ei ärrita magu või põhjusta allergiat..

Kalle Kurvits