A-vitamiini ületarbimine raseduse ajal 07.09.18 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 36-aastane naine ja 6. nädalat rase.
Lugesin, et raseduse ajal liigne A-vitamiini tarvitamine võib lootel põhjustada väärarenguid.
Kuna söön lisaks toidule multivitamiine ja beeta-karoteeni, siis nendesse süübides avastasin, et olen A-vitamiini tarbinud oluliselt suuremas koguses kui rasedatele (ka tavaolukorras) lubatud.
Nimelt multivitamiinides (1 tbl) on seda 1650 mikrogrammi (retinool) ning beeta-karoteen (1 kapsel) võrdub 1500 mikrogrammi A-vitamiiniga. Ehk siis kokku tuleb üle 3150 mikrogrammi ning selliseid koguseid olen söönud vähemalt pool aastat.
Jätsin tänasest kohe mõlema preparaadi tarbimise.
Kui tõsine on hetkel minu olukord ehk ületarbimine ning kas olen võinud sellega juba kahju tekitada oma lootele?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Soovitan säilitada rahu. Kaugeltki kõik mis sisse sööme, ei omastata 100%-liselt.
Kui tunnete ennast hästi, käite regulaarselt arsti juures, pole vaja liigselt muretseda.
Arsti peaksite oma arvutustest informeerima.

Kalle Kurvits