koostoimed 17.05.14 / Ravimid

Külastaja küsib:

mulle on määratud artriidiravimiks medrool, päevas 2 mg.samuti pean tarvitama hjertemagnüüli 75 mg.tahaksin küsida kas võib neid ravimeid üldse koos tarvitada.reumatoloog rääkis, et hjertemagnüüli asemel klopidogreeli tarvitamine koos medrooliga ei ole soovitav.gastroenteroloog rääkis, et ei tohuks üldse oma mao seisukohalt ei hjertemagnüüli ega medrooli tarvitada.soovitas klopidogreeli,aga seda ei tohi medrooliga koos tarvitada.mida teha? miks ei tohi medrooli koos klopidogreeliga võtta?mida siis kasutada hjertemagnüüli asemel?medrooli ära jätta ei saa, kohe on paari päeva pärast palavik ja põletikunäitajate tõus..hjertemagnüüli tarvitan sellepärast, et peale infarkti määrati see ravim mulle eluaegseks.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Hjertemagnyl on sptestiaalne atsetüülsalitsüülhappe vorm, mille tootmisel on püütud magu kahjustavat toimet vähendada ja mis on mõeldud pidevaks kasutamiseks. Hjertemagnyli kasutamist peaks vältima mao või kaksteistsõrmiksoole haavandi, seedetrakti verejooksu või ajuverejooksu puhul. Kui teile määratud Nexium on mõeldud haavandi raviks, on Hjertemagnyl tõepoolest liigne risk. Kui aga mao kaitseks ja teil ei esine maovaevusi, siis on Nexium toimiv ka Hjertemagnyli riskide puhul ja võib Hjertemagnyli kasutada.
Klopridogreeli kasutusjuhendis ei leia otsest koostoimet Medroliga. Medroli kasutusjuhendis on seevastu rida "Koosmanustamisel antikoagulantidega (suukaudsed) on täheldatud nende toime tugevnemist või nõrgenemist."
Siinkohal saan soovitada paluda mõne teise arsti arvamust kui pole kindel nimetatud ravimite ohutus kooskasutuses. Arsti kogemus on suurem väärtus kui mitmeid tõlgendusi lubav kirjasõna.

Kalle Kurvits