Kui palju võib võtta kroomi tbl? 09.04.13 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen tugevalt ülekaaluline ja kõiki kaalujälgimisi teinud. Jälle on kaal üleval ja apteeker soovitas võtta kroomi ja BIO-SLIM tabl. Seda viimast võtan kord päevas, kuigi kirjas on, et peaks võtma mitu tk. Kroomi võtan igal hommikul juba 5 kuud. Selle aja jooksul olen alla võtnud 15 kg, ilma et ma eriti oleks söögiga hoidnud. Viimasel ajal on hakanud juuksed välja kukkuma, täitsa lahti on peas. Kas see võib olla seotud kroomiga? Kui kaua tohib üldse kroomi tarbida? Ei raatsi loobuda, sest tunnen, et söögiisu on vähenenud. Hakkasin võtma juukseid tugevdavaid tablette LIVONIA ja platsenta ampulle pähe määrima, aga tundub, et veelgi rohkem tuleb välja? Võibolla hiljem jääb kinni? Tunnen ka tohutut väsimust. Kas kroomi ei tohiks enam võtta? Tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Inimene peab saama kõik vajaliku toidust. Kui on kestev vajadus mingi lisandi järele, siis on midagi kestvalt korrast ära tervisega või on toitumine vale, pigem viimane.
Toidulisandite pakenditel leiab hoiatuse, et toidulisandid ei asenda normaalset toitumisest ja just seda see tähendabki.
Väsimust tunneb praegusel ajal enamik inimesi, tervisekontrolli soovitaks küll.

Kalle Kurvits