Rohtude kokkusobivus. 03.06.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Kasutan ravimeid:

Lacipil
Betaloc Zok
Cardace
Mezym 20000
Allopurinol
Bonviva
Calcigran forte
Raniberl
Hjetemagnyl
Lasix - uus ravim, mille võtmisel loobusin Allopurinoli ja ajutiselt 2 nädalat Cardace võtmisest (arsti korraldusel). Millegipärast kahe nädala möödumisel võin uut ravimit Lasix ja Cardacet jälle koos võtta.
Varem pole kunagi ravimi infolehte lugenud.
Küsimus - kas rohtude kokkusobivus on tähtis või on erandeid ka.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Nii suure hulga ravimite kokkusobitamine peab olema arsti prioriteet. Kasutusjuhendite läbilugemist eeldab ravimite tarbimine igal juhul.
Igal organismil on oma eripära, igal haigusel (ja teil on neid mitu) oma raskusaste ja arstil konkreetne kogemus, mistõttu soovitan usaldada arsti ja iseenda enesetunnet.

Kalle Kurvits