Nitrofurantoin & rinnapiim 12.09.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
Ravin põiepõletikku Nitrofurantoiniga ja toidan ka kahekuust imikut rinnaga. Ravimi infolehel ei ole rinnaga toitmisel vastunäidustusi kuid pole ka kirjas kuidas see imikule mõjub. Ilmselt puuduvad sellekohased uuringud. Rinnapiima mingi väike kogus imendub. Günekoloogid nt raseduse lõpus ei soovita seda kasutada, sest loote neerud ja maks ei suuda selle preparaadiga toime tulla. Kas juba sündinud laps saades seda läbi rinnapiima suudab sellega toime tulla? Saan aru, et ravim tapab teatud põletikutekitajaid, kuid kuidas see väikeses koguses beebi kehas toimib ja kas selle mõju võib kahjulik olla?
Kas imendudes nii väikeses koguses muudab ta ka beebile tuntavalt piima maitset? On ju ravin ise päris kibe.
Tundub, et ainult raviteede ja kuumade vannidega probleem ei kao, kuid tahan kindel olla, et ravimit neelates lapsele halba ei tee.

Tänud ette
Madli

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mina loen juhendist, et ravimit võib raseduse ja imetamise ajal kasutada.
Selline sõnastus ei sea küll kahtluse alla uuringute piisavust, pigem vastupidi.

Kalle Kurvits