reductil 07.06.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Arst kirjutas välja Reductil 10 mg.
Lugesin infolehte ja seal kirjas, et kellel on olnud alkoholisõltuvust, ei tohiks seda ravimit võtta. Mida see tähendab? Kuidas võib see ravim mõjuda kui kunagi on alkoholiga liialdatud?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kahjuks esineb kaksikmoraali ravimite vastunäidustuste käsitlemisel kui tegu on alkoholiga. Kõik muud vastunäidustused on oi kui hirmsad, aga alkoholi puhul ehk leiaks ikka võimaluse, et ehk polegi asi nii hull ja võib ikka.

Ravimi tootja ei kiirusta alkoholi kasutamist julgustama, tegemist on ikkagi tugevatoimelise ravimiga, sisuliselt antidepressandiga, mida pole piisavalt uuritud veel. Nõustuda tuleb sama juhendi sõnadega:
Reductil'i võtmine koos toidu ja joogiga:
Reductil'i samaaegsel manustamisel alkoholiga kliiniliste uuringute käigus ei esinenud täiendavat toimet patsiendi reaktsioonivõimele. Siiski ei sobi alkoholi kasutamine kokku dieedi üldiste soovitustega.

Kalle Kurvits