raseduseaegne külmetus 22.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist doktor ! Olen 17 nädalat rase,kurk valutab,köha,nohu,peavalu.Palavik kõigub ~37,3.Kuna töötan ise õena perearstikeskuses,puutun paratamatult pidevalt haigetega kokku.Sooviksin teada,milliseid ravimeid võib tarvitada ilma loodet kahjustamata.Ette tänades,Maret

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Palaviku alandamiseks atsetüülsalitsüülhapet (aspiriini) ei soovitata.

Paratsetamooliga külmetusvastaste ravimite juhendid ütlevad: Ainult arsti korraldusel. Paratsetamooli ei ole soovitav raseduse ajal kestvalt ning suurtes annustes kasutada. Tuleb hoiduda teiste ravimite samaaegsest kasutamisest.

Otseselt seega ei keelata ja arst peaks teil seal ju lähedal olema.

Kurguvalu vastu võite kasutada Neo-Angini.

Köha raviks on rasedatele lubatud broomheksiin.

Ksülometasoliiniga nohutilgad (Xymelin) on lubatud.

Esmalt soovitan kasutada looduslikku päritoluga vahendeid ja ravimteesid, mille valik apteegis on rikkalik ja ohud tarvitamisel väiksemad.

Kalle Kurvits