Rasestumine 25.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmisel aastal maikuus paigaldasin hormonaalse Mirena spiraali. Novemrbikuus vôtsin välja, kuna planeerisime rasedust ja juba detsembrikuu keskpaigas oli rasedustest positiivne. Kõik oli hästi, kui 22.12.2022 hakkas suur verejooks. Õhtuks lõppes. 23.12.2022 aga hakkasid juba veretükid välj tulema, läksin Emosse valvearsti juurde. Naistearst võttis vastu, tegi ülevaatuse, tegi kiirtesti HCG suhtes. Üheks arvamuseks oli, et tegemist spontaanse raseduse katkestamisega. Kui vereproov ka teada saadi, siis võttis arst ühendust ja ûtles, et jah, näitaja on positiivne, kuid madal, mis viitab sellele, et siiski spontaanne raseduse katkemine (analüüsi tulemus hCG (intaktne + fb) oli 7.7).
Kuni 26.12.22 oli verd palju, justkui nagu päevad oleksid, peale seda hakkas määrima ja 28.12 oli veritsemine lõppenud. Samal päeval käisin ka naistearstil, kes ùtles, et sellised asjad juhtuvad, vaatas mu üle ja ütles, et muretsemiseks ei ole põhjust. Tuleb siiski planeerida ja proovida uuesti rasestuda. Ütles, et uus menstruatsioon võiks olla umbes 4-5 ndl pärast, kui ei tule, siis teha rasedustest.
Täna, 25.01.23 tegin hommikul rasedustesti, mis näitas kahte triipu, kuid teine oli veidi heledam. Küsimus on selles, kas mul võib olla veel hcg näitana olla kõrge spontaansest katkemisest või võiks eeldada ja loota, et on uus rasedus?
Ma proovin ka uut testi teha 3-4 päeva pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Enamasti viitab positiivne rasedustest ja HCG tõus nn uuele rasedusele. Aeg annab arutust. Kaasajal võib kõike jälgida, kui ei ole kaebusi. Korrake rasedusteste hommikusest uriinist üks kord nädalas, jälgige kaebusi: alakõhuvalu, veritsus jms.
Arukas oleks tarvitada vitamiine rasedatele ja foolhapet. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7