Uus rasedus 20.09.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin 3,5kuud tagasi esimese lapse. Päevad pärast sünnitust algasid 17.august ja kestsid 6päeva. Esimeses vahekorras peale sünnitust olin alles 11.september. Äpi järgi pidid uued päevad algama 16. september, aga kuna ei hakanud, tegin eile rasedustesti ja täna hommikul, ning môlemad näitasid positiivset tulemust. Kas testid näitavadki nii kiirelt tulemust ja olengi nüüd rase jälle? kõhus veider valu ka tänasest hommikust.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Arstidele on vajalikud täpsed andmed: sünnitamise kuupäev, kas toidate rinnaga, kas tarvitate mingeid (hormoon)ravimeid?
Kui rasedustestid hommikusest uriinist on positiivsed, siis on suur kahtlus rasedusele. Alati võite pöörduda otse SynLab ja ise tasudes paluda HCG testi. Broneerige koheselt aeg naistearstile, vajalik tõestada rasedus ja kinnitada, et see oleks emakasisene.
Jätke meelde oma reesuskuuluvus ja verergrupp, need ei muutu. Tehke otsus raseduse suhtes.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7