Sünnitusjärgne valu 19.09.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Doktor

Ca 4 kuud tagasis sünnitasin esimese lapse. Tehti ka episiotoomia, haav ca 5cm. Oli ka üks sisemine rebend, ämmaemand õmbles ca 5 minutit. Verd tuli rohkelt ja taastumise ajal tekkis ka suur hematoom. Nüüd aga kogen tihti vaagnapõhja lihastes valu, nagu tuim näriv valu. Aegajal ka tuim valu alaseljas ja alakõhus. Kas see võib olla seotud teostatud episiotoomiaga? Kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Kindlasti tuleb pöörduda naistearstile. Parim, kui haiglaarstile, kes oli sünnituse juures. Harvadel juhtudel on vajalikud korduvad õmblused, kuid kõike saab teha veeninarkoosis päevastatsionaaris.
Enamasti valud mööduvad. Füsioloogiline valu on seotud emaka kontraktsioonidega-kokkutõmmetega, mis on enamasti imetamise ajal oksütotsiini toimel, et emakas muutuks mõõtudelt väiksemaks ja veritsused lakkaksid. Abiks on füsioterapeudid, vajalik raviarsti saatekiri.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7