Kas minna tegema veretesti? 29.07.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt mure selles, et 20.07 pidi menstruatsioon algama ja need on tavaliselt ikka väga regulaarsed.
Enne olid ikka kõik sümptomid - hellad ja paistes rinnad, siis kui menses pidi juba peal olema, siis krambitas ka alakõhus, täpselt nagu mensese ajal.

Tegin rasedustesti 24.07 ja ka täna 29.07 - mõlemad negatiivsed.
Kas peaksin minema veretestile?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Otsuse tegemisel on tähtsaim teie soov juhuks kui on rasedus? Kas soovite sünnitada?
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev. Vähemalt 36. päeva hommikusest uriinist tehke apteegi rasedustest ja korrake teste üks kord nädalas. Kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole. Rasedusega peaks arvel olema kuni 11+6.
Kui rasedustestid on korduvalt negatiivsed, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega. Kui soovite ravida, siis peab broneerima aja naistearstile. Kaasajal võib kõike ka jälgida.
Kui ei soovi sünnitada, siis rasedus peab olema ikkagi tõestatud.
SynLab laboris saate ise tasudes erinevaid analüüse: https://minu.synlab.ee/uksikanaluusid
Kolm analüüsi on tasuta: https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur. ee 24/7