Pruun voolus 26.06.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane naine ja sünnitasin 2 kuud tagasi. Veritsus peale sünnitamist lõppes peale 5ndat nädalat aga kuskil 7 nädalal hakkas erituma pruuni voolust, pidasin seda algul menstruatsiooniks, lõppes aga see ~3 päeva pärast (tavaliselt menstruatsiooni pikkus 6 päeva). Nüüd sellest möödas kuskil 2 nädalat ja taaskord tuleb pruuni voolust, mitte palju aga nähtavalt, sees vahepeal ka venivad tükid.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tegemist on lohhia-voolusega, mis on reeglina 2-3 kuud peale sünnitust normaalne. Unustasite kirjutada, kas toidate rinnaga? Kui imetate, siis taastuvad menstruatsioonid ~9-10 kuud peale sünnitust.
Küll aga tuleks hoiduda soovimatust rasedusest. Uusimad ja kaasaegseimad on minipillid Zlynda.
Kahjuks olete nõustamata.
Kui veel olete HPV vaktsineerimata, siis peale sünnitust võib ka HPV vaktsineerida:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Alati võite broneerida aja reaalseks vastuvõtuks:

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//