Lindynette 20 7-päevane paus 10.06.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Sattusin arsti juurde, kes minuga eriti Eesti keeles rääkida ei osanud ja kirjutas mulle lihtsalt ravimid välja.
Tekkis küsimus, kui olen nüüd Lindynette 20 kasutanud 21päeva ja teen 7päevalise pausi, kas sel ajal peaksin kasutama lisa kaitsevahendit või ravimi toime kestab ka pausi ajal.
Ja olin esimeses ilma lisa kaitseta vahekorras siis kui olin tablette võtnud 13-14päeva, kui suur võimalus on sellisel juhul rasestuda.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui te võtate pille skeemi järgi tehes 7 päevase pausi ja nii korrapäraselt, siis lisakaitset te ei vaja. Te ei jää rasedaks. Juhul kui tablett ununeb ja võtate selle nt järgmisel päeval, siis igaks juhuks peab kasutama lisakaitset selle tsükli lõpuni. DRKadastik