Pastöriseerimata piimatooted 30.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine. Olen 6ndat nädalat rase. Sõin restoranis pastat, kus peal oli parmesan. Teatavasti on õige parmesan pastöriseerimata piimast valmistatud, teenindajalt küsides, vastas ta et on juust pastöriseeritud piimast valmistatud. Siiski olen väga suures mures. Kas peaksin muretsema, isegi kui juust oli pastöriseerimata piimast? Olen esimest korda lapseootel ja minu jaoks on kõik sellevõrra uus ja murettekitav.

Head ja vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Mureks ei ole mitte mingit põhjust. Itaalias, juustu ja pasata nn kodumaal, sünnib hulgaliselt armsaid beebisid, kus on maitsev rahvustoit ja süüakse kõike kohapeal toodetut.
Soovitan osta või laenutada raamatukogudest professor Mihkel Zilmeri raamatud "Normaalne söömine" ja "Normaalne joomine." Rasedate toitumisest on akadeemilised soovitused TAI Tervise Arengu Instituudi lehel.
Rääkige oma murest emale, vanematele sugulastele, nad oskavad teid rahustada praeguses libauudiste ja mitmete isehakanud nõustajate ja soovitajate virr-varris.
Külastage loenguid rasedatele emadusnõuandlate juures.
Olete noor ja hetkel terveim oma elukaares, nautige oma rasedust, see on suur õnnestumine.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7