Anomaalne rasedus ja madal hcg 27.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud
Olen veidi šokis ja ei tea, mida môelda.
Esimene rasedus kukkus mul 9. Kuul iseeneslikult. Pôhjust ei tea. Teine rasedus ja nn 6. nädal. Nu käisin naistearstil ja nägime sellist tervet maimukeat nagu kirjale lisatud pildil. Tundus kôik korras. Tàna 7. Nädalal kott on kasvanud aga last ei leia üles. Rebu taga justkyi mingi tukslemine on, aga tegelast näha ei ole. Arstiprovva ehmatas, et seal 2 kummalist vâäti, mida seal üldse olemas ei tohiks olla. Ka laps peaks olema suurem ja mägatav. hcg oli vaid 33000. Ta arvas, et tasuksnoodata järgmise ndlani. Et siis kirnde, kas vaja välja kraapida, aga eriti usku einandnud, arvas, et pigem ime. Ütles, et pole nagu moolrasedus, aga et sellist anomaaliat ta varem näinud ei ole. Mida teie arvate? Ma tánasest ei saa kahjuks pilti juurde panna, sest antud programm lubab vaid 1 faili korraga lisada.
Kàskis duphastoni pooleli jätta.

Kas siis kui toimub ära kukkumine, kas peaks selle heite siis alkoholi panema, et saaks hostoloogiliselt teada pôhjuse?
Kloroformi mul kodus ju ei vedele.
Kas mul on lootust, et kui hcg nii vähe tôusnud, et sellest head nahka tuleks?
Vastust ootama jäädes.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Kas andmed on õiged nagu kirjutate: " Esimene rasedus kukkus mul 9. Kuul iseeneslikult" ?
40. nädalat ehk patsientide keeles 9 kuud on täiskantud rasedus.
"hcg oli vaid 33000" nii kõrge HCG väärtus on siis korras, kui on näha loode ja tema südamelöögid.
Kui tekib rasedusega probleem, peetumine vms, siis kaasajal kasutatakse vajadusel esmavalikuna medikamentoosset katkestamist.
Vaid aeg annab arutust. Tähtsaim on raseduse kasvamine ja areng. Soovitan pöörduda dr Marek Šois
https://www.ultraheli.ee/
Kui käesolev rasedus peaks peetuma või iseeneslikult katkema, siis soovitan pöörduda plaanilises korras
dr Kristiina Rull poole Tartu Ülikooli Naistekliinikusse, kes tegeleb korduvate raseduste katkemise probleemidega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7