Väike loode 14.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tegemist on esimese rasedusega, tsükli pikkus oli 32-35 päeva. Viimane menstruatsioon algusega 22.12.21.
Peale positiivset rasedustesti jaanuari lõpus sain ämmaemanda vastuvõtule 02.02.22. Siis näitas mõõtmine raseduse suuruseks 5+5, südametööd veel näha ei olnud. Uus UH 14.02 tuvastas korraliku südametöö, rebukott oli suurem, kuid mõõtmine näitas suuruseks vaid 6+3, kuigi möödunud oli 12 päeva. Ämmaemanda sõnul pole muretsemiseks põhjust, kuna loode on arenenud. Süda aga siiski valutab. Kas muretsemiseks võib olla põhjust?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kuna teie tsükli pikkus on tavapärasest pikem , siis sel juhul võibki raseduse suurus natuke nihkuda. Arvesse võttes viimast menstruatsiooni, siis võiks rasedus olla suurem kui UHs. Kuna teil tsükkel on pikem,, siis need omavahel ei pruugi klappida.Seega muretsema ei pea, kui loode areneb kenasti. DRKadastik