Liiga suur rebukott 14.10.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 10ndat nädalat lapseootel. Täna käisin tegemas Panorama XP testi, millele eelnes günekoloogi poolt loote ultraheliuuring. Lootega oli kõik hästi, vastas 10+4 nädalale nii nagu olema peakski. Süda lõi kenasti. Günekoloog ütles ultrahelipildi järgi, et kõik on lootel proportsioonis. Ultraheli käigus mõõtis ta aga rebukoti pikkuseks ca 9.2 mm. Veritsust pole raseduse aeg kordagi olnud. Günekoloog aga jäi küllalt napisõnaliseks ja täpset infot, mida see tähendab, kahjuks teada ei saanud. Internetist uurides aga väga häid uudiseid just kui ei ole. Sooviksin teada, kas see on tavaline, et raseduse aeg mõõdetakse rebukoti pikkust? Mida tähendab rebukoti liiga suur mõõt minu ja loote jaoks? Kas peaksin olema ekstra ettevaatlik? Kas rebukott saavutab mingi hetk oma maksimaalse pikkuse ja hakkab ühel hetkel kahanema? Esimesel ämmaemanda visiidil, mis oli 7ndal nädalal, rebukoti suurusest ei räägitud. Saan aru, kui rebukott on algusest peale suur, siis on ta ohumärgiks. Sel hetkel aga selle kohta nagu ei mainitud. Öeldi, et kõik on korras. Mõtteid on palju ja loodan, et oskate ühtteist mulle siit vastata.

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, rebukoti suurus vastab raseduse suurusele,. need mõõdud võivad olla natuke varieeruvad, ei saa olla mingi kindel number. Ma ei leia, et teil oleks midagi halvasti. Antud teie raseduse suuruses mõõdetakse loote pikkust, mitte rebukotti,mis omab tähendust väikeste raseduste korral.Seega te ei pea kohe üldse muretsema.

DRKadastik