Hcg tase 04.05.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen üritanud alates juulist jääda rasedaks. Esimese heleda triibu sain 01.05, tegin ka teise testi 04.05 siis samuti hele triip (hommikune uriin). Perearst tegi analüüsi hcg näit 150. Viimane menses oli 21.03-26.03, tsükkel 32-37 päeva pikk. Minu arvutuste kohaselt on hcg näit liiga madal? Kas peaksin millegagi arvestama või midagi tegema. Enne kui vastuvõtule pääsen? Kas võib olla oht raseduse katkemiseks. Olen esmarase.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Tähtsaim daatum raseduse vanuse määramiseks on kokkuleppeliselt kogu maailmas viimase menstruatsiooni 1. päev. Küll aga pikemate menstruaaltsüklite kui 28p korral see ei ole väga täpne.
Soovitan veebiregistratuur.ee lehel broneerida mulle aeg mõneks teisipäevaks, sest raseduse olemasolu tuleb kinnitada günekoloogilise ultraheliuuringuga ja tõestada, et ta areneks emaka sees, mitte emakaväliselt jms.
Hetkel muretsemiseks põhjust ei näe. Tarvitage vitamiine rasedatele ja tulge konsultatsioonile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee