rasestumine peale pillide lõpetamist 25.10.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen võtnud Lyndinette 20 tablette umbes 2 aastat. Nüüd on tekkinud mõte rasestuda(lapsi veel pole ja pole ka aborti teinud).
siit minu küsimus:
teoreetiliselt kui kiiresti on võimalik rasestuda kui ma kohe lõpetaks pillide võtmise? kas juba esimese kaitsmata vahekorra ajal või pigem kuu-paar hiljem?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, niipea kui te pillid lõpetate, võite ka kohe rasestuda, ei pea paar kuud ootama nagu sageli arvatakse. Küsimus on ka selles, et te kohe ei pruugigi rasestuda ja kui rasetute, siis on ülihästi. Pillide lõpetamisjärgselt võib aega võtta ka tsükli taastumine, sellega peate arvestama.
dr Ü. Kadastik