sünnitusjärgne periood 22.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Harrastasin enne rasestumist pikamaajooksu 5 korda nädalas. Laps sündis tervena 2 nädalat tagasi. Imetan last ja tunnen ennast hästi, energiatki kipub üle jääma. Millal voin taas alustada trenni tegemise?
Kati

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kati.
Palju õnne ja jaksu tubli laps kasvatamisel. Kui tunnete ennast hästi ja energilisene võite tasapisi oma tavapärase elurütmi juurde pöörduda. Uuesti trenni alustades arvestage, et koormus peaks/võiks esialgu olema siiski väiksem kui enne rasedust (pealegi pole Te ju vahepeal intensiivset treeningut teinud). Väga intensiivne koornmus võib vähendada ka rinnapiima teket. Soovitaksin siiski alustada mitte varem kui sünnitusest on möödas 3-4 nädalat.
Tervitades Aire Sekavin