basaaltemperatuur 14.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mis võib olla selle põhjuseks, et basaltemperatuur ei tõuse pärast ovolutsiooni. Tsükli esimeses ja teises pooles on temperatuur sama kõrge. Ovolutsioon toimub, seda on vaadatatud ultraheliga. Ovolutsioonitest on ka positiivne. Hormoonanalüüsis näitajad vastavad normile, tsükkel on regulaarne. Kas rasestumine on antud olukorras võimalik?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Mõnedel naistel ei ole termokeskus tundlik progesteroonile- neil naistel basaaltemperatuuri mõõtmine ei ole informatiivne. Kui Teil ultraheli uuringutel on jälgitud munaraku küpsemist ja vabanemist ja ovulatsioonitest on positiivne, siis ovulatsioonihäiretest põhjustatud viljatust Teil ei esine. Kui Te soovi korral ei ole rasestunud aasta jooksul, oleksid vajalikud edasised uuringud : Teie partneril spermaanalüüs , Teil laparoskoopiline uuring- munajuhade seisundi täpsustamiseks, endometrioosi välistamiseks jne.

Tervitades Aire Sekavin