Kuumav alakõht 07.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure seotud läheneva sooja aastaajaga ja võimalusega üle kuumeneda. Viimast pean oma häda üheks põhjuseks. Peale lühikest päikesevanni (kõht kaetud!) pealelõunasel ajal kella 15-16 vahel järgnes vaevaline öö kuumava alakõhuga. Leevenduseks jahe veepudel kaisus. Praegu käimas 20 nädal.

Teist päeva ka väike palavik 37,5 tupes, 36,6 keele all. Ja kõhus on ikka kuumem tunne ja veidi rohkem voolust. Käisin ka arstil, lapse südamelöögid olid normis ja kõht katsudes pehme. Kuid kaebuste põhjuste ja võimalike tagajärgede kohta selget pilti ei saanud.

Kommentaaride ja hüva nõu eest tänulik.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

Virtuaalselt Teid nägemata ja Teie hingevaevusi tundmata on raske vastata.

Raseduse ajal kehatemperatuur kuni 37,5 kaebuste puudumisel ei ole patoloogia. Temperatuuri tõusu põhjustab progesterooni tõusnud tase organismis.

Vastake endale ausalt järgmistele küsimustele:

Miks need kaebused Teid häirivad? Mida Te kardate? Kas Teie elukvaliteet on langenud? Millised on hetkel Teie suhted abikaasaga?

Soovitan psühholoogi konsultatsiooni, kui rasedust jälgiva arsti arvates on kõik normi piirides.

Naistearst G.Litter,