rasedus ja sünnitus 19.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

lähen kuu aja pärast sünnitama. Praegust mõõdeti mul veres trombotsüüdide tasemeks 54 ning tahetakse panna haiglasse hormoonravile. Ta on mul raseduse ajal kõikunud. Kui esimest korda mõõdeti ,siis oli midagi 80 ,vahepeal

tõusis 100 peale. Kas ma pean kindlasti minema haiglasse ning saama hormoonravi?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Te peaksite kindlasti saama ravi, sest kui trombotsüütide arv on alla

50 x 10 9 , on suur oht veritsusele sünnituse ajal. Ravi muutubki aktiivsemaks just enne sünnitust ( s.o. umbes 36 nädalast ), et kindlustada Teile ja Teie lapsele ohutu sünnitus.