rasedus tunne ja olek 26.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen sünnitamata noor naine, sooviks oma teadmisi täiendada! Kui naine on rasestunud, kuna organism annab teada, et tema kõhus kasvab väike olend, oletame, et päevadeni on veel aega. St, et mitme päeva või nädala pärast tunneb naine, et midagi on viltu(iiveldus, halb enestunne, kuid mis veel). Täpsemalt- kuna tekivad pinged naise organsmis? Soovitage mõnda head raamatut sel teemal!

Räägin oma olukorrast: nimelt toimub vahekord katekstatud suguühtena, tean, et see pole eriti teretulnud. Kuid juba mõned nädalad on kõht veidi pinges, oleksid pehmed torked(meeldivad). Enesetunne: esineb pearinglust, kuid see on tingitud madalast vererõhust. Ühel päeval olid söögiaroomid lausa vastumeelt(tekkis kohati isegi iiveldus). Kuid nüüd on söögiisu eriti hea! Sai tehtud ka rasedustest 3 päeva tagasi - negatiivne. Iga minut peaks hakkama päevad. Kuna tegelen iga päev spordiga, siis paneb mind muretsema see, et võibolla olen endale liiga teinud seoses minu organismis toimuvaga. Võibolla muretsen enda üle liiga palju???

Loodan, et saite minu murest jagu!

Ilusat kevade jätku ja ette tänades!

H

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud H !

Tänan ilusate soovide eest.

Iga organism on ainulaadne. Seetõttu ka subjektiivsed tundmused. Mure on mõistetav. Soovitus: kui plaanis on sünnitada, oodake pisut (kui iga minut on möödas ning vähemalt 36.p.) ja korrake hommikusest uriinist rasedustest. Kui Te ei soovi veel sünnitada, valige koos naistearstiga kaasaegne meetod hoidumiseks soovimatust rasedusest.

Tean naispatsiente, kes 10. päeval said kindlalt aru raseduse olemasolust, mis hiljem ka kinnitus.

Naistearst Galina Litter,